*Suplementacja koni na wiosnę

A co z suplementacją naszych koni na wiosnę?

Czy KONIE wymagają jakiegoś szczególnego wsparcia w tym okresie?
Oczywiście, że tak!
Organizm koni po zimie jest w dużo gorszej kondycji niż latem, wynika to przede wszystkim z braku dostępu do trawy pastwiskowej ale również ze stosunkowo mniejszej ilości ruchu oraz mniejszej przyswajalności wit. D, m. in. z powodu krótszego dnia, a co za tym idzie krótszego dostępu do promieni słonecznych.
Warto zatem zadbać o szczególną suplementacje w tym okresie.

Proponujemy zaopatrzyć się w witaminy o lepszej przyswajalności (RAPPO MINERAL od RAPIDE) aby zredukować niedobory powstałe po zimie. Jeśli konie wykazują szczególne niedobory np. liżąc ściany lub metalowe elementy warto dodatkowo posłużyć się algami, które w takich sytuacjach sprawdzą się przy uzupełnianiu braków. (np. RAPPO SEAWEED od RAPIDE)

poczytaj:
WITAMINY I ICH ROLA W ŻYWIENIU KONI
Mikroelementy - ROLA MINERAŁÓW W DIECIE KONIA I OBJAWY ICH NIEDOBORU
Makroelementy - ROLA MINERAŁÓW W DIECIE KONIA I OBJAWY ICH NIEDOBORU
Proporcje - ROLA MINERAŁOW W DIECIE KONIA I OBJAWY ICH NIEDOBORU

 

Stawy oraz kopyta wspomożemy preparatami zawierającymi biotynę np. RAPPO BIOTIN od RAPIDE.
Podawanie preparatów biotynowych ułatwi naszemu koniowi również zmianę sierści, sprawdzą się tu także produkty zawierające w swoim składzie olej np. lniany.

 


Jeśli mamy w swoim stadzie klacze, które mają zostać matkami, warto wspomóc je na wiosnę preparatami z selenem oraz witaminą E. Sprawdzi się tu preparat RAPPO VIT. E +SELENIUM od RAPIDE.


Dla alergików i koni kaszlących, wiosna to początek wyjątkowo trudnego okresu. Zalecamy zacząć wspomagać je w tym temacie jak najwcześniej aby cały sezon przebiegł łagodnie i bez komplikacji.
Pomóc tu może RAPPO BRONCHIAL LIQUID od RAPIDE.


Dla koni sportowych, wiosna to początek intensywniejszych treningów, nie zapomnijcie więc o zaopatrzeniu ich w elektrolity!

 

Poczytaj: CZYM SĄ ELEKTROLITY I JAKĄ ODGRYWAJĄ ROLĘ W ORGANIZMIE KONIA


Dla koni, które na wiosnę za bardzo rozpiera energia polecamy produkty, zawierające magnez 
np. .RAPPO RELAX od RAPIDE

 

A dla wszystkich waszych podopiecznych niezależnie od wieku i potrzeb świetnie sprawdzą się preparaty zawierające w swoim składzie czosnek, lub zioła, których zapach wydzielany przez skórę odstrasza owady. Wiosna to najlepszy okres, by zacząć je suplementować i zdążyć zabezpieczyć swoje konie przed insektami.

           

Odwiedź nas:

    

 

Zostaw swoją opinię: