Jak dopasować kask jeździecki

Tylko dobrze dopasowany kask jest w pełni bezpieczny!

 

Jak zmierzyć rozmiar głowy?

Podstawą dobrania odpowiedniego rozmiaru kasku jest zmierzenie obwodu głowy. W tym celu najlepiej użyć centymetra krawieckiego, mierzyć obwód poziomo nad brwiami, niezbyt ciasno.
Następnie skorzystać z tabeli rozmiarów podanej przy ofercie kasków.

Jaki wybrać model?

Wybierając kask najlepiej przymierzyć różne modele, aby sprawdzić który model najlepiej dopasowuje się do naszego kształtu głowy i w którym jest nam najwygodniej.

>>dostępne modele kasków<<

Jak prawidłowo kask powinien leżeć na głowie?

Kask nie powinien być za ciasny i leżeć zbyt płytko, ponieważ nie chroni wtedy należycie czoła i potylicy oraz nie może wchodzić zbyt głęboko aby nie spadał na oczy lub się przekręcał.

Dobrze dopasowany kask nie powinien cisnąć, ani spadać na oczy. Aby upewnić się czy kask nie jest za duży należy bez zapinania pod brodą mocno potrząsnąć głową. Dobrze dopasowany kask powinien utrzymać się bez opadnięcia na oczy.

 

Dopasowanie.
Kask z wewnętrzną regulacją można dopasować bardziej precyzyjnie. W tym celu należy umieścić kask na głowie przekręcić pokrętło znajdujące się z tyłu głowy w prawo aby zmniejszyć obwód lub w lewo aby obwód zwiększyć.

Pasek pod brodą należy zapiąć dość ciasno, ale nie za mocno aby nie czuć dyskomfortu.

 

SIEDZĄC NA KONIU PASEK POWINIEN BYĆ ZAWSZE ZAPIĘTY !!!

Zapięcie pod brodą.

Aby wyregulować zapięcie pod brodą należy odchylić za zewnątrz plastikowy zatrzask zapięcia o 90 stopni. Wówczas drugi pasek swobodnie się przesuwa przez przelotkę i można łatwo wyregulować jego długość. Po opuszczeniu zatrzasku do poprzedniej pozycji, regulowany pasek blokuje się na przelotce. Po ustawieniu właściwej długości uprzęży, zabezpieczyć paski miękkim elementem chroniącym brodę przed obtarciem.

UWAGA! Odchylanie zatrzasku w czasie jazdy może doprowadzić do obluzowania uprzęży i kask nie spełnia już wówczas wymogów bezpieczeństwa.