Termografia koni w praktyce

Mamy przyjemność poinformować, że książka „Termografia koni w praktyce” autorstwa Marii Soroko została objęta przez nas patronatem medialnym.
Książka ukaże się w czerwcu i będzie ją można nabyć w sklepach Amigo.
Serdecznie polecamy! 
Strona autorki:www.eqma.pl„Termografia koni w praktyce” to kompendium o tematyce praktycznego zastosowania termografii w medycynie weterynaryjnej i rehabilitacji koni. Odczytywana w termografii temperatura powierzchni ciała zależy od przebiegu procesów energetycznych zachodzących w organizmie konia. Intensywne użytkowanie sportowe sprzyja częstym kontuzjom aparatu ruchu. Skutkuje to zmianami ukrwienia i tym samym temperatury powierzchni ciała. Stosowanie diagnozy termograficznej, wynika z potrzeby badania zmian zachodzących w organizmie z powodu występowania kontuzji oraz schorzeń czy obciążeń aparatu ruchu.

Obecnie termografia jest jedną z najnowocześniejszych i uznanych metod diagnostycznych na świecie polecaną przez Międzynarodową Federację Jeździecką.

Ze względu na nieinwazyjność a tym samym całkowite bezpieczeństwo przebiegu badania, jej popularność stale wzrasta.

Książka jest dostępną publikacją na polskim i zagranicznym rynku, która w sposób czytelny i praktyczny przedstawia możliwości zastosowania termografii u koni. Niniejsza pozycja wprowadza nowe spojrzenie na możliwość wykorzystania termografii w zoofizjoterapii koni (zawód zoofizjoterapeuty wprowadzony na listę Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, 2010). Przedstawione w pracy liczne przypadki łączą badanie termograficzne z praktycznym zastosowaniem manualnej oceny zdrowia konia. Umiejętność ta pozwala na ocenę kluczowych obszarów i określenie dyskomfortu jakim jak napięcie, słabość czy bolesność. Lokalizacja tych obszarów potwierdzona badaniem termograficznym jest obiektywną wskazówką dla zoofizjoterapeuty, by w czasie zabiegów rehabilitacyjnych skoncentrować się na tych obszarach ciała, które najbardziej tego wymagają. Wszystkie opisy uzupełniają liczne instruktażowe ilustracje i termogramy.

Książka wychodzi na przeciw potrzebom lekarzy medycyny weterynaryjnej zoofizjoterapeutom, a także hodowcom, trenerom i jeźdźcom, którzy chcą stosować termografię jako pomocnicze narzędzie do kontrolowania zdrowia koni.