40456 SPRENGER NOVOCONTACT Wędzidło zwykłe z łącznikiem KK-Ultra 16mm SENSOGAN

  • 759,00 zł
  • szt.
  • Kup teraz, zapłać za 30 dni.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Wędzidło typu NOVOCONTACT o unikalnym owalnym kształcie, które leży płasko na języku podczas gdy jeździec utrzymuje stały kontakt. Gdy jeździec wzmacnia kontakt, ścięgierz przemieszcza się do przodu, a powierzchnia styku staje się węższa, zapewniając dokładniejszą i skuteczną komunikację.

Wędzidła NOVOCONTACT są idealne dla koni, które sporadycznie mają tendencję do ciągnięcia, ale są zbyt wrażliwe aby stosować ostrzejsze kiełzno.

Łącznik KK Ultra, został znacznie skrócony oraz obrócony o kąt 45°. Powoduje to mniejszy nacisk na boczne części pyska, a w momencie ściągania wodzy łącznik układa się płasko na językuDaje to większą kontrolę nad sygnałami wysyłanymi przez rękę oraz większe możliwości przekazywania jasnych i konkretnych sygnałów.
Wędzidła z łącznikami KK mają dodatkową zaletę, że dzięki swojemu kształtowi nie kaleczą, ani nie drażnią podniebienia konia.

 

SENSOGAN to nowy, innowacyjny materiał posiadający charakterystyczny skład o zredukowanej zawartości miedzi, mikroelementów manganu oraz cynku. Proces utleniania jest nadal utrzymany, tak jak w przypadku Auriganu, jednak o różnicy stanowi wyjątkowe połączenie z manganem.

Takie połączenie daje w rezultacie bardziej płynny i uregulowany proces utleniania. Dodatkowo mangan, jako kluczowy składnik w aktywacji enzymów, jest bardzo istotny w procesie budowy tkanki łącznej jak i dla zwiększenia masy mięśniowej oraz przyspieszenia metabolizmu energetycznego.

Może być zatem pomocny w redukcji stresu i napięcia mięśni. Ponadto, mangan jest potrzebny do obniżania poziomu histaminy oraz może zapobiegać skórnym reakcjom alergicznym.

Badania Uniwersytetu Weterynaryjnego w Hanowerze i Niemieckiej Szkoły Jazdy w Warendorfie wykazały pozytywny wpływ na zadowolenie konia i jego motywację oraz chęć do pracy z jeźdźcem.

Zobacz jak dobrać wędzidło:

PORADY AMIGO:

Jak dopasować wędzidło

Jakie wędzidło lubi Twój koń