Kottas o ujeżdżeniu / autor Artur Kottas -Heldenberg 978-83

  • 99.00 zł
  • szt.
  • Buy now, pay in 30 days.

You can return the product within 14 days.

Kottas o ujeżdżeniu / autor Artur Kottas -Heldenberg 978-83

Kottas o ujeżdżeniu to książka cieszącego się uznaniem w świecie jeździeckim wybitnego szkoleniowca, ukazująca filozofię i zasady klasycznej szkoły jazdy. Autor kładzie nacisk na konieczność wypracowania prawidłowego dosiadu oraz zrozumienia zasad działania pomocy. Podkreśla, jak istotne jest nawiązanie z koniem bliskiej relacji i respektowanie jego możliwości fizycznych. Odsłania przed czytelnikiem kolejne etapy sztuki ujeżdżenia: od pracy w podstawowych chodach, aż po piaff i pasaż. Omawia wiele problemów pojawiających się podczas szkolenia i przedstawia różne propozycje ich rozwiązania. Zalecenia i wskazówki są tym cenniejsze, że poparte wieloletnim doświadczeniem Autora. Zawsze widzę w koniu partnera - to stwierdzenie stoi u podstaw filozofii Arthura Kottasa. Pewnie dlatego w pracy z najróżniejszymi końmi osiąga tak wspaniałe rezultaty.
Kottas o ujeżdżeniu to świetna lektura dla osób, które pragną poznać zasady klasycznego ujeżdżenia i szkolić swoje konie tak, by osiągnąć lekkość i harmonię.

Spójny i całościowy wykład jednego z najbardziej uznanych szkoleniowców światowego for­ma­tu, bogato ilustrowany fotografiami i wskazówkami autora, obejmujący:
- dosiad
- szkolenie na lonży
- praca z ziemi
- stęp
- kłus
- galop i kontrgalop
- lotne zmiany
- chody boczne
- piaff i pasaż

Lektura polecana przez British Horse Society.

Półki księgarskie uginają się pod ciężarem książek jeździeckich. Czym kierować się przy wyborze? Dla mnie decydująca jest wartość merytoryczna. Dobra książka łączy wieloletnie doświadczenia autora ze zdobyczami nauki w zakresie psychologii zwierząt i mechaniki ruchu. Taka właśnie jest książka Arthura Kottasa: pełna jasnych instrukcji, a zarazem nieprzeładowana zbędnymi informacjami. Każdy, kto chce skutecznie szkolić oraz użytkować konia w sporcie czy rekreacji, powinien ją kupić i uważnie przeczytać.

Krzysztof Skorupski