Treningi z Mistrzami / opracowanie Jo Weeks

  • 79,00 zł
  • szt.
  • Kup teraz, zapłać za 30 dni.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Treningi z Mistrzami / opracowanie Jo Weeks

 

Wydawnictwo: Akademia Jeździecka
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 153
Okładka: twarda


Jeśli pracujesz nad takimi elementami jak: przejścia, ustępowanie od łydki, łopatka do wewnątrz, trawers, dosiad klasyczny, prostowanie konia i nad wieloma innymi elementami jazdy wesprzyj się o doświadczenia Richarda Davisona, Perry Wooda, Carla Hestera, Amy Stovold, Christophera Bartla, Wendy Jago. Masz możliwość uczestniczenia w jazdach z końmi i jeźdźcami, którzy pracują nad konkretnymi trudnościami.Odkryj, w jaki sposób precyzyjne wskazówki specjalistów mogą pomóc ci poprawić oceny ujeżdżeniowe i naucz się wykorzystywać je podczas samodzielnej pracy. „Treningi z Mistrzami” jest bezcennym poradnikiem dla jeźdźców zarówno podczas ich codziennych jazd, jak i przygotowań do zawodów.

Poradnik ten został podzielony na trzy zasadnicze części. Pierwsza z nich zatytułowana „NASI MISTRZOWIE” stanowi omówienie przez znanych jeźdźców i trenerów kilku najważniejszych figur ujeżdżeniowych. Dzielą się oni swoimi spostrzeżeniami, technikami, jakie udało im się wypracować poprzez lata praktyki oraz radzą, w jaki sposób pokonywać napotykane na naszej drodze trudności. Druga część książki to „LEKCJA Z MISTRZEM”. Opisane zostały w niej jazdy poprowadzone dla grupy zwykłych jeźdźców przez najwybitniejszych trenerów. Zwracają oni uwagę na błędy popełniane przez swoich uczniów, a następnie korygują je. Problemy na których koncentrują się trenerzy są zapewne dobrze znane niejednemu jeźdźcowi. Ten rozdział dostarczy Wam również wielu pomysłów na poszukiwanie nowych form współpracy ze swoim koniem. Z ostatniej części książki zatytułowanej „POD OKIEM SĘDZIÓW” dowiemy się m.in. w jaki sposób możemy lepiej oceniać własne umiejętności oraz zmierzyć się z naszymi lękami i słabościami. W tym rozdziale znajdziemy także opisy przebiegu specjalnie zaaranżowanych zawodów ujeżdżeniowych, podczas których kilku jeźdźców wykonuje przykładowe programy, oceniane przez prawdziwych sędziów. Następnie pod okiem mistrzów jeździectwa zawodnicy doskonalą swoją technikę. Skuteczność sesji szkoleniowej oceniania jest podczas drugiego przejazdu każdej pary.
„Treningi z mistrzami” to jedna z lepszych książek o tematyce jeździeckiej jaką do tej pory czytałem. Już sam fakt, że stanowi ona zapis lekcji z dziesięcioma czołowymi trenerami współczesnego jeździectwa świadczy o randze tej książki. Poradnik ten umożliwi nam „spotkanie się” z osobistościami jeździeckimi takimi jak Nicky Berret, Christopher Bartle, Richard Davison, Emile Faurie, Judy Harvey, Carl Hester, Lee Pearson, Tina Sederholm, Amy Stovold oraz Perry Wood.

Setki specjalnie zrobionych na potrzeby tego poradnika, starannie wyselekcjonowanych i idealne dopasowanych do omawianej sytuacji fotografii sprawiają, że łatwiej jest nam to wszystko sobie wyobrazić. Dzięki nim dokładnie wiemy np. jak powinniśmy zareagować pomocami, aby koń wykonał tę czynność, o którą go prosimy czy też czego nie możemy robić jadąc na koniu. Zdjęcia są wszędzie- stanowi to duży plus dla książki. Staje się ona przez to również bardziej zachęcają dla czytelnika. Przyciąga go wizualnie.
Jeśli nie radzicie sobie z elementami takimi jak np. ustępowanie od łydki, trawers, renwers, ciągi to sięgnijcie po „Treningi z mistrzami”. Jeśli macie problem z elastycznością konia, jego płochliwością, zagalopowaniem na prawidłową nogę, łącznością z wierzchowcem, rozluźnieniem, równowagą, przepuszczalnością czy np. prawidłową pracą grzbietu konia to sięgnijcie po „Treningi z mistrzami”. Jeśli czasami brakuje wam odwagi, chcecie poznać tajniki półparady czy też dowiedzieć się jak pobudzić do pracy leniwego wierzchowca to sięgnijcie po „Treningi z mistrzami”. Jeśli macie… jakikolwiek problem podczas treningów z Waszym czterokopytnym przyjacielem to po prostu sięgnijcie po tę książkę. Na pewno się nie zawiedziecie.