SPRENGER Wędzidło zwykłe WH-Ultra 16mm SENSOGAN / 40609

  • 835,00 zł
  • szt.
  • Kup teraz, zapłać za 30 dni.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

model: pełne
rodzaj: zwykłe

Wędzidło dla koni sensogan, system WH Ultram, podwójnie łamane wędzidło o 45° skręceniu oraz ruchomą rolką zamontowaną w łączniku.

SPRENGER Wędzidło zwykłe WH-Ultra 16mm SENSOGAN

Lisa Wilcox i Ernst Hoyos stworzyli razem z firmą Sprenger nowe wędzidło z systemem WH Ultra, czyli podwójnie łamane wędzidło o 45° skręceniu oraz ruchomą rolką zamontowaną w łączniku.  Rolka w sposób szczególny pobudza język, co wywołuje u konia chęć żucia wędzidła oraz zwiększa produkcję śliny.

Przeprowadzone przez L. Wilcox i E. Hoyos'a próby pokazały, że poprzez tę stymulację konie szybciej przyzwyczajają się do wędzidła.


SENSOGAN to nowy, innowacyjny materiał zaprezentowany we wrześniu 2013 na targach w Kolonii.

Posiada charakterystyczny skład o zredukowanej zawartości miedzi, mikroelementów manganu oraz cynku. Proces utleniania jest nadal utrzymany, tak jak w przypadku Auriganu, jednak o różnicy stanowi wyjątkowe połączenie z manganem.

Takie połączenie daje w rezultacie bardziej płynny i uregulowany proces utleniania. Dodatkowo mangan, jako kluczowy składnik w aktywacji enzymów, jest bardzo istotny w procesie budowy tkanki łącznej jak i dla zwiększenia masy mięśniowej oraz przyspieszenia metabolizmu energetycznego. Może być zatem pomocny w redukcji stresu i napięcia mięśni.

Ponadto, mangan jest potrzebny do obniżania poziomu histaminy oraz może zapobiegać skórnym reakcjom alergicznym.

Badania Uniwersytetu Weterynaryjnego w Hanowerze i Niemieckiej Szkoły Jazdy w Warendorfie wykazały pozytywny wpływ na zadowolenie konia i jego motywację oraz chęć do pracy z jeźdźcem.

Zobacz jak dobrać wędzidło:

PORADY AMIGO:

Jak dopasować wędzidło

Jakie wędzidło lubi Twój koń