SPRENGER DYNAMIC RS Wędzidło KK Konrad Ultra 16mm SENSOGAN / 40426

  • 599,00 zł
  • szt.
  • Kup teraz, zapłać za 30 dni.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

model: pełne
rodzaj: zwykłe

Wędzidło dla koni kk ultra, sensogan, powoduje to mniejszy nacisk na boczne części pyska, anatomiczny kształt.

SPRENGER DYNAMIC RS Wędzidło KK Konrad Ultra 16mm SENSOGAN

Wędzidło pozostaje w prawidłowej pozycji na precyzyjne przekazywanie sygnałów. 

Łącznik KK Ultrazostał znacznie skrócony oraz obrócony o kąt 45°Powoduje to mniejszy nacisk na boczne części pyska, a w momencie ściągania wodzy łącznik układa się płasko na języku.

Modele DYNAMIC RS stymulują konia, aby łatwiej akceptował wędzidło. Specjalnie uformowany łącznik, który jest skrócony i obrócony do przodku o kąt 45°, układa się idealnie na na całej powierzchni języka, pozostając w stałym kontakcie i  umożliwiając przekazywanie najbardziej subtelnych sygnałów.

Ponadto anatomiczny kształt wędzideł DYNAMIC RS zapewnia dodatkowy kontakt w kącikach pyska, co utrzymuje konia „na wędzidle”.

Innowacyjne wędzidła DYNAMIC RS pozwalają na delikatne i efektywne przekazywanie sygnałów, zapewniając lepszy kontakt między koniem i jeźdźcem.

Ścięgierz wędzidła wykonany z opatentowanego bezniklowego stopu - SENSOGANU, który wywołuje uczucie delikatnego i miłego smaku w pysku konia. Zachęca to do żucia wędzidła, a co za tym idzie, większej produkcji śliny i lepszego przyjęcia kiełzna. Oprócz tego, są to materiały bardzo trwałe.

SENSOGAN to nowy, innowacyjny materiał posiadający charakterystyczny skład o zredukowanej zawartości miedzi, mikroelementów manganu oraz cynku. Proces utleniania jest nadal utrzymany, tak jak w przypadku Auriganu, jednak o różnicy stanowi wyjątkowe połączenie z manganem.

Takie połączenie daje w rezultacie bardziej płynny i uregulowany proces utleniania. Dodatkowo mangan, jako kluczowy składnik w aktywacji enzymów, jest bardzo istotny w procesie budowy tkanki łącznej jak i dla zwiększenia masy mięśniowej oraz przyspieszenia metabolizmu energetycznego.

Może być zatem pomocny w redukcji stresu i napięcia mięśni. Ponadto, mangan jest potrzebny do obniżania poziomu histaminy oraz może zapobiegać skórnym reakcjom alergicznym.

Badania Uniwersytetu Weterynaryjnego w Hanowerze i Niemieckiej Szkoły Jazdy w Warendorfie wykazały pozytywny wpływ na zadowolenie konia i jego motywację oraz chęć do pracy z jeźdźcem.

 

Zobacz jak dobrać wędzidło:

PORADY AMIGO:

Jak dopasować wędzidło

Jakie wędzidło lubi Twój koń