Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.
Preparat z nanokompleksami na ubytki kopyta w obrębie strzałki i piętki.
Preparat do kopyt i strzałek SILVECO Horse Gel
SILVECO Horse Gel to preparat do kopyt zawierający nanokompleksy srebra.
Sposób użycia:
Przed nałożeniem preparatu, kopyto dokładnie umyć mydłem antyseptycznym i wysuszyć.
Nałożyć preparat za pomocą aplikatora.
Przy stosowaniu na strzałkę: nałożyć preparat za pomocą aplikatora i jeśli zmiana jest głęboka - zabezpieczyć suchym gazikiem.
_____________________
Badania:
Koń rasa: SP, płeć: wałach, wiek: 13 lat , użytkowanie: rekreacyjne
Stan ogólny: bez zmian, kulawizna 1,5/5 prawej kończyny piersiowej
Opis: Głęboki bolesny, gnijący ubytek rogu podeszwy w okolicy podstawy strzałki.
Koń wykazywał kulawiznę prawej kończyny piersiowej z powodu bolesnej zmiany w obrębie podstawy strzałki (potwierdzenie źródła pochodzenia kulawizny po wykonaniu znieczuleń diagnostycznych). Duża bolesność zmienionej okolicy podeszwy w czasie badania czułkami kopytowymi.
Zastosowane postępowanie:
Wykonywano toaletę zmiany antyseptycznym mydłem, po wysuszeniu zmiany nanoszono aplikatorem żel z nanocząsteczkami srebra który zabezpieczano suchym gazikiem i opaską samoprzylepną. Zabieg wykonywano codziennie na noc. Rano koń wychodził na piaszczysty padok i do karuzeli na 60 minut ruchu w stępie.
Efekty: Po 7 dniach stosowania zaobserwowano zniesienie kulawizny kończyny wraz z brakiem objawów bólowych w czasie badania czułkami kopytowymi. Zmiana zdecydowanie uległa spłyceniu ale przede wszystkim była sucha i twarda.
Podsumowanie: Dokumentacja fotograficzna nie oddaje do końca stanu faktycznego, ponieważ procesy naprawcze w obrębie rogu podeszwy wymagają długiego czasu, natomiast zmiany w badaniu klinicznym w spoczynku i w ruchu były bardzo duże. Koń przestał być kulawy, a strzałka nie była już bolesna.
__________________
Koń rasa: SP, płeć: wałach, wiek: 11 lat , użytkowanie: rekraacyjne
Stan ogólny: bez zmian, kulawizna 3/5 lewej kończyny piersiowej
Opis: Głęboki bolesny, gnijący ubytek rogu podeszwy w okolicy podstawu strzałki oraz bocznej piętki z ropnym wysiekiem w obrębie zmiany.
Koń wykazywał znaczną kulawiznę lewej kończyny piersiowej z powodu bolesnej zmiany w obrębie podstawy strzałki i bocznej piętki (nie wykonano znieczuleń diagnostycznych ze wzgledu na ropny charakter zmiany). Stan charakteryzował się dużą bolesnością palpacyjna zmienionej okolicy piętki i podeszwy w czasie badania.
Zastosowane postępowanie:
Wykonywano toaletę zmiany antyseptycznym mydłem, po wysuszeniu zmiany nanoszono aplikatorem żel z nanocząsteczkami srebra który zabezpieczano suchym gazikiem i opaską samoprzylepną. Zabieg wykonywano codziennie na noc. Rano koń wychodził na piaszczysty padok i do karuzeli na 60 minut ruchu w stępie.
Efekty: Po 10 dniach stosowania zaobserwowano zniesienie kulawizny kończyny na podłożu miękkim wraz z ograniczeniem objawów bólowych w czasie badania palpacyjnego. Zmiana zdecydowanie uległa wysuszeniu oraz zaobserwowano brak wydzieliny o charakterze ropnym w obrębie zmiany.
Po 18 dniach stosowania żelu z nanocząsteczkami srebra oraz drobnej korekcji rogu podeszwy zaobserwowano zupełne zniesienie kulawizny kończyny na podłożu twardym i miękkim wraz z brakiem objawów bólowych w czasie badania palpacyjnego oraz badania czułkami kopytowymi
Materiał przygotowany przez Lekarza Weterynarii Mateusza Hecolda udostępniony przez producenta.
s
Informacje o bezpieczeństwie produktu
Informacje o producencie
Niezwykłe zalety srebra znane były już w starożytności, a od niedawna srebro docenione i stosowane jest również w medycynie. To za sprawą właściwości przeciwbakteryjnych, przeciwgrzybicznych i przeciwwirusowych zyskało miano "naturalnego antybiotyku". Stosowane przy otwartych ranach działa ściągająco, pozostawiając skórę elastyczną. Rozdrobnione cząsteczki (drobinki) nanosrebra pozwalają w kontakcie z tlenem na uwolnienie jonów srebra i zwiększenie działania przeciwdrobnoustrojowego, co jest bardzo pożądane w przypadku wszelkich preparatów do dezynfekcji. Reaktywne jony srebra wiążą się z grupą tiolową w białkach bakteryjnych, co w konsekwencji powoduje zmiany strukturalne w ścianie i błonie komórkowej bakterii i prowadzi do ich obumarcia.