PREPARATY I PASZE

HorseLinePRO Algea Naturalne źródło jodu 1500g

HorseLinePRO Algea Naturalne źródło jodu 1500g

Dostępne
119,00 zł
1500 g ( 79,33 zł za 1 kg )
HorseLinePRO Czosnek - dodatek żywieniowy dla koni 1400g

HorseLinePRO Czosnek - dodatek żywieniowy dla koni 1400g

Dostępne
89,00 zł
1400 g ( 63,57 zł za 1 kg )
Olej na grudę HorseLinePRO Mud Stop Oil 250 ml

Olej na grudę HorseLinePRO Mud Stop Oil 250 ml

Dostępne
95,00 zł
250 ml ( 380,00 zł za 1 l )
*MIKROELEMENTY - ich rola  w diecie konia i objawy niedoboru

*MIKROELEMENTY - ich rola w diecie konia i objawy niedoboru

MIKROELEMENTY: pierwiastki chemiczne występujące w bardzo małych (śladowych) ilościach w organizmach roślinnych i zwierzęcych -również w organizmie konia. PROPORCJE Żelazo (Fe)Rola: istotny dla produkcji czerwonych krwinek i hemoglobiny, ma wpływ na funkcjonowanie centralnego układu nerwowego, aktywuje enzymy, wspomaga odporność organizmu,Źródła: większość naturalnych pasz,... Więcej
*Rola minerałów w diecie konia i objawy ich niedoboru

*Rola minerałów w diecie konia i objawy ich niedoboru

Dostarczenie odpowiednio zbilansowanych ilości minerałów do diety konia odgrywa ogromna rolę w żywieniu koni zarówno tych hodowlanych jak i pracujących. Ich właściwa proporcja wpływa na zwiększenie lub zmniejszenie przyswajalności. Najbardziej znanymi minerałami których proporcje są bardzo istotne to:wapń i fosfor, czyli stosunek: Ca:P.Szczególnie ważne jest prawidłowe... Więcej