Sprzęt jeździecki - sklep internetowy

 

Jeździectwo to pasja, która daje mnóstwo radości ale równocześnie uczy i rozwija. Ten elegancki sport można czynnie uprawiać przez całe życie. Kontakt i współpraca z żywym zwierzęciem to doświadczenie które pozwala osiągnąć równowagę psychiczną przy równoczesnej aktywności fizycznej. Wychodząc naprzeciw: osobom jeżdżącym konno, prowadzącym kluby i szkółki jeździeckie, hodowcom i posiadaczom koni i prywatnych stajni oraz wszystkim zainteresowanym polecamy nasze sklepy:

  •  jeździecki sklep internetowy amigo-konie.pl     

oraz stacjonarne sklepy ze sprzętem jeździeckim: 

W naszych sklepach znajdą Państwo nieskończony wybór produktów: wyposażenie stajni czy pastwisk, wszelkiego rodzaju preparaty pielęgnacyjne oraz niezbędny sprzęt dla konia i dla jeźdźca. 

Moda jeździecka rozwija się w dwóch kierunkach:

  • Pierwszy - to bezpieczeństwo.
    Znajdziecie tutaj coraz to nowe rozwiązania w kaskach i kamizelkach ochronnych przystosowanych do jazdy konnej. Kaski i kamizelki muszą spełniać europejskie jeździeckie normy bezpieczeństwa. Strzemiona to dziś również wiele nowych rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo i komfort.
  • Drugi to elegancka i modna odzież.
    Do produkcji odzieży jeździeckiej używa się coraz to nowszych funkcjonalnych materiałów zaawansowanych technologicznie, aby były wygodne, oddychające i nie powodowały dyskomfortu w czasie jazdy. Znajdziecie tutaj :odzież konkursową – wyjątkowo eleganckie fraki i rajtroki, bryczesy renomowanych firm, kurtki i kamizelki jeździeckie, buty jeździeckie czy oficerki, itp. Coś dla siebie znajdą kobiety i mężczyźni, zarówno dorośli, dzieci jak i młodzież.

Bezpieczeństwo konia to kluczowy kierunek rozwoju jeździectwa. Nasza szeroka oferta akcesoriów ochronnych, produktów pielęgnacyjnych, pasz i suplementów oraz preparatów do stosowania w czasie chorób i rekonwalescencji pomoże realizować tę misję.

Dostępny u nas sprzęt do jazdy konnej to szeroka oferta siodeł, ogłowi, kantarów, czapraków i podkładek, kolorowych futerek itd.
Przy dopasowaniu siodła pomocni będą profesjonalni doradcy - nasi saddle-fitterzy. 

POWODZENIA!

 

*O ATEŚCIE KASKÓW JEŹDZIECKICH

*O ATEŚCIE KASKÓW JEŹDZIECKICH

Kask do jazdy konnej jest obowiązkowym wyposażeniem jeźdźca i MUSI spełniać europejskie normy bezpieczeństwa. Aktualna norma to VG1,dostępne są jeszcze kaski z dotychczasowej produkcji ze starą obowiązującą normą EN 1384   Zasady prawidłowego użytkowania kasków: 1. Dla... więcej
*JAK DOPASOWAĆ KASK JEŹDZIECKI

*JAK DOPASOWAĆ KASK JEŹDZIECKI

Tylko dobrze dopasowany kask jest w pełni bezpieczny!   Jak zmierzyć rozmiar głowy? Podstawą dobrania odpowiedniego rozmiaru kasku jest zmierzenie obwodu głowy. W tym celu najlepiej użyć centymetra krawieckiego, mierzyć obwód poziomo nad brwiami, niezbyt ciasno. Następnie... więcej
*DOPASOWANIE KAMIZELKI OCHRONNEJ

*DOPASOWANIE KAMIZELKI OCHRONNEJ

Dopasowanie jeździeckiej kamizelki ochronnej Aby kamizelka spełniała swe parametry ochronne należy ją prawidłowo dopasować. PIERWSZY KROKwybrać model kamizelki   JEŹDZIECKIE KAMIZELKI OCHRONNE DRUGI KROKWybrać odpowiedni rozmiar wg tabeli producenta. TRZECI KROKDopasować wybrany... więcej
*O ATEŚCIE KAMIZELEK OCHRONNYCH

*O ATEŚCIE KAMIZELEK OCHRONNYCH

O ateście ochronnych kamizelek jeździeckich.   Obecnie dopuszczone do jazdy konnej w unii Europejskiej są dwie normy bezpieczeństwa kamizelek jeździeckich – BETA2 oraz BETA3.Jazda konna: jazda terenowa, skoki przez przeszkody, ujeżdżenie, WKKW (cross) jak również rekreacyjna i... więcej