*Pielęgnacja koni na wiosnę

Wiosna to czas kiedy wszystko budzi się do życia a nasze konie zmieniają sierść.
Pielęgnacja naszych pupili w tym czasie może przysporzyć nie lada problemów.

Zdecydowanie największym utrapieniem zdaje się być wymiana sierści z zimowej na letnią, przez co zazwyczaj po czyszczeniu jest jej więcej na nas niż na naszym podopiecznym.
Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych rozwiązań, które mają na celu ułatwienie i usprawnienie procesu czyszczenia sierści a dodatkowo skrócą czas jej wymiany przez intensywniejsze celowe jej wypadanie.

Najwygodniejsza i najszybsza metoda to golenie specjalnymi maszynkami do golenia koni.
Nie każdy jednak wybierze ten sposób na walkę z wymianą sierści.

W naszych sklepach znajdą Państwo, wszystko co potrzebne, aby na wiosnę zadbać o pielęgnację swoich wierzchowców.
Poczynając od klasycznych iglaków, przez wiele innych rodzajów szczotek oraz zgrzebeł.

 

Ostatnio bardzo popularne stało się używanie szczotek „magic brush” i "super brush", faktycznie, radzą sobie lepiej z trudnymi do usunięcia zaklejkami.
Jednak na wiosnę, gdy wypadanie sierści jest wzmożone, ze względu na ich wyjątkową budowę, wypadająca sierść gromadzi się w środku i ciężko ją usunąć.

 

 

 

Nie możemy również zapomnieć o wiosennej pielęgnacji kopyt, które po zimie mogą być osłabione, wysuszone – przez co kruche i łamliwe lub wręcz przeciwnie zbyt miękkie poprzez spędzanie przez konie wielu godzin na błotnistych wybiegach.
Zadbajmy więc o nie szczególnie w tym czasie, nie tylko czyszcząc je kopystką i szczotką od spodu oraz z zewnątrz ale regularnie je myjąc oraz zabezpieczając po wyschnięciu adekwatnie olejem lub smarem.

 

Na koniec zadbajmy o grzywę i ogon, które tak samo wymagają szczególnej pielęgnacji po zimie.
Do wyboru mamy mnóstwo odżywek, które nawilżą i zregenerują włos ale co najważniejsze ułatwią nam rozczesywanie, dzięki czemu zminimalizujemy ryzyko wyrywania.

Do wyczesywania grzywy i ogona polecamy specjalne szczotki i grzebienie.
Pamiętajcie, nigdy nie rozczesujcie ogona i grzywy „na sucho” gdyż włosy, szczególnie rzepa ogonowego odrastają bardzo powoli! Ogon najlepiej czesać jak najrzadziej, a na co dzień rozplątać delikatnie palcami.

Odwiedź nas:

    

 

Zostaw swoją opinię: